Yeni mezun sanatçıları bir araya getiren Base İstanbul’dan açık çağrı. Base 2021, Türkiye’deki üniversitelerin resim, heykel, fotoğraf, video, baskı, geleneksel Türk sanatları, grafik tasarım, görsel iletişim tasarımı, animasyon, cam ve seramik, tekstil bölümlerinden yeni mezun olan (lisans veya yüksek lisans) sanatçıları bir araya getiriyor.

Base 2021 Başvuru Tarihleri

Başvurular 15 Nisan 2021’de açılacak ve  15 Haziran 2021‘de sonlanacaktır.

Base 2021 Başvuru Koşulları

Türkiye’deki üniversitelerin resim, heykel, fotoğraf, video, baskı, geleneksel Türk sanatları, grafik tasarım, görsel iletişim tasarımı, animasyon, cam ve seramik, tekstil  bölümlerinden 2021 yılında mezun olmuş/olacak olan lisans ve lisansüstü öğrencilerinin başvurusuna açıktır.

Mezuniyet tarihi 1 Ocak 2021-31 Aralık 2021 tarihleri arasında olmalıdır. Özel ve zorunlu sebeplerle mezuniyeti Ocak 2022 yılında gerçekleşenlerin basvurusu da değerlendirmeye alınabilecektir.

Tekstil bölümünde hazır giyim/moda tasarım kategorisinde başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Tekstil malzemelerini yapıtlarında sanatsal ifade aracı olarak kullanan, tekstil bölümünün bu çerçevedeki alt dallarından baskı tasarımı, yüzey tasarımı gibi alanlarda çalışmalar sunan adayların başvuruları kabul edilecektir.

Başvurunun kesin kabulü ve sergilenme hakkı için adayların mezuniyet durumları fakülte/bölüm başkanları ile teyit edilecektir.

Adaylar, BASE’e 1 ila 3 adet çalışma ile başvuru yapabilirler. Her bir çalışma için ayrı başvuru formu doldurulmalıdır. Çok parçadan oluşan seri çalışmalar tek bir başvuru şeklinde yapılmalıdır.

Başvuruların 20 Haziran 2021 Pazar günü saat 23:59’a kadar yapılması gerekmektedir. Bu tarih ve saatten sonra yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Sergilenmeye hak kazanan eserler, 2 aşamalı bir değerlendirme ile belirlenecektir. Ön eleme aşamasının ardından gerçekleşecek jüri değerlendirmesinden sonra seçilen eserlerin sahipleri BASE tarafından Ağustos ayı içerisinde web sitesinde yayınlanacaktır.

Base Hakkında

BASE Türkiye’nin ortak Güzel Sanatlar Fakülteleri yeni mezunlar sergisi. Türkiye genelinde tüm Güzel Sanatlar Fakülteleri’nin resim, heykel, fotoğraf ve video, grafik tasarım, görsel iletişim tasarımı, baskı sanatları, cam ve seramik, tekstil, animasyon bölümlerinden yeni mezun genç sanatçı adaylarının çalışmalarını aynı çatı altında bir araya getiriyor.

Seramik sanatçıları için açık çağrılar Seramik Sanat tarafından takip edilip, yayınlanmaktadır. Daha fazla açık çağrıya ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. Duyurulmasını istediğiniz bir açık çağrı var ise bize yazabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz