COCA Project’den açık çağrı. COCA Project 2021, The House of Collectors ağına katılma, İtalya’da sergi açma, sanatsal bir üretim yaratma ve misafir sanatçı programına katılma fırsatı sunan, gelişmekte olan sanatçı ve tasarımcılar için bir yarışmadır. COCA Project 2021, her milletten tüm yetişkin sanatçılara açıktır.

ÖDÜLLER

SANATSAL ÜRETİM
5.000,00 € | İTALYA’DA SERGİ

Kazanan sanatçıya değeri 5.000,00 € ‘ya kadar olan sanatsal bir projenin gerçekleştirilmesi finanse edilecektir. Her sanatçı projeye 3 eser ile katılabilir. Kazanan sanatçının proje fikri finanse edilecektir. Tüm bunların yanı sıra kazanan sanatçı İtalya’da sergi açacaktır.

MİSAFİR SANATÇI PROGRAMI | İTALYA
CRAFT LAB GROTTAGLIE – İTALYA | PINO PASCALI VAKFI

İtalya’da gerçekleşecek olan misafir sanatçı programı için uluslararası ve ulusal sanatçılar seçilecektir. Program seramik ve çağdaş sanat şehri olan Grottaglie’de gerçekleşecektir. Misafir sanatçılar, Pino Pascali Vakfı’nın Craft laboratuarının atölyelerini kullanabilecekler. Programa açık olan tüm sanat dallarından başvuru alınmaktadır. 10 günlük konaklama, laboratuar kullanımı ve üretilen eserlerin sergilenmesi program tarafından finanse edilecektir.

İTALYA FUARI

THE HOUSE OF COLLECTORS | GROTTAGLIE – İTALYA

Finalistler arasından 11 sanatçı, COCA tarafından seçilen eserleri İtalyan koleksiyonculara tanıtmak için İtalya’da Grottaglie’de THC evinde bir sergi açacaktır.

FİNALİSTLERİN DUYURULMASI

Birinci ve ikinci elemeyi geçen sanatçılar cocaproject.art adresinde duyurulacaktır.

ÖNEMLİ TARİHLER

Son Başvuru Tarihi : 2 MART 2021
Finalistlerin Duyurusu : 7 Nisan 2021
Sergi Tarihi : Temmuz 2021

BAŞVURUYA AÇIK SANAT DALLARI

Seramik, Dijital Sanat, Belgesel, İllüstrasyon, Yerleştirme, Arazi Sanatı, Resim, Performans, Fotoğraf, Heykel, Sokak Sanatı, Video

Daha detaylı bilgi ve başvurular için https://cocaproject.art/

Seramik sanatçıları için açık çağrılar Seramik Sanat tarafından takip edilip, yayınlanmaktadır. Daha fazla açık çağrıya ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. Duyurulmasını istediğiniz çağrıları ise bize yazabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz