Cluster London’dan Misafir Sanatçı Programı

Cluster sanatçılar ve genç koleksiyonerlerin ihtiyaçlarına göre uyarlanmış yaratıcı platformdur. Yaratıcı alan ve kişiye özel mentörluk ile zanaatkarları, tasarımcıları ve seramik sanatçılarını desteklemek için oluşturulan Cluster Residency (misafir sanatçı) programı başlatılıyor. Açık çağrı ilginizi çektiyse detayları aşağıda bulabilirsiniz. 

Misafir Sanatçı Programı Açık Çağrı Detayları

Konaklama

Cluster Crafts Residency, bir sanatçıya Londra’da pratiğine başlamak için hayatını değiştirecek bir fırsat sunmayı ve onu bu uluslararası sanat merkezinde bir sergi veya proje geliştirmek için ihtiyaç duyabileceği her şeyle donatmayı amaçlamaktadır. Misafir sanatçı programı 4 hafta sürecek ve Londra’ya ulaşım, yemek, ekipman ve malzeme, konaklama ve Doğu Londra’da özel bir çalışma alanını kapsamaktadır. 

Sanatçı, Zone 2’de bulunan ve Bow Church İstasyonu’na sadece birkaç dakikalık yürüme mesafesindeki özel bir stüdyoda bir çalışma alanı, yatak odası, iki banyo, mutfak, özel açık alan ve ortak bir çatı terasına erişim içeren özel bir stüdyoda ağırlanacak. Yüksek tavanlardan ve doğal ışıktan faydalanan stüdyoya, çömlekçi çarkı ve fırını, kil, cam malzemeleri gibi her sanatçının özel ihtiyaçlarına hitap eden ekipmanlar sağlanacaktır. 

Mentorluk

Sanatçıya ayrıca ikamet ettiği süre boyunca kişiselleştirilmiş bir mentörluk programı sunulacaktır. Endüstri profesyonellerinden koleksiyonculara kadar kaldıkları süre boyunca, stüdyo alanlarında her hafta bire bir toplantılar da dahil olmak üzere destek ve tavsiye sağlanacaktır. Rezidans, sanatçının bugüne kadarki kariyer yoluna ve geleceğe yönelik ideallerine dayanan benzersiz ihtiyaçlarına hizmet etmeyi ve sanatçının Londra sanat dünyası ile arasındaki bağlantıları güçlendirerek onları bir fırsatlar ağına yönlendirmeyi amaçlamaktadır. 

Kişisel Sergi

Program süreci sanatçı için video ve fotoğraf yoluyla belgelenecek ve Cluster Fair’de bir proje sunumu ve Cluster’ın web sitesinde bir çevrimiçi kişisel sergi ile taçlandırılacaktır. Sanatçıya ayrıca Londra’nın merkezindeki bir galeride kişisel bir sergi imkanı sunulacaktır. Bu program, gelişmekte olan sanatçıların kariyerlerini hızlandırmaları için eşsiz bir fırsat. 

Başvuru

Cluster, her milletten sanatçıya açık olan misafir sanatçı programı için her yaştan sanatçıyı başvurmaya davet ediyor. Cluster, çağdaş toplum ve bir bütün olarak dünya hakkındaki fikirlerle yaratıcı bir şekilde ilgilenen sanatçılardan başvuru almayı istemektedir.

Program süresince geliştirmek istediğiniz projeyi veya fikri Cluster ile paylaşın. Çalışmanızı veya niyetlerinizi açıklayan yüksek çözünürlüklü resimler ve metinler göndermenizi tavsiye ederiz. Seçim profesyonel jüri ekibi ile yapılacaktır. 

Tarihler

Program, Mart – Haziran 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek. Seçilen sanatçı ile Ocak ayı sonunda iletişime geçilecek ve ardından tarihlerin ve detayların tartışılacağı ve uygulamaya konulacağı bir görüşme yapılacak. 

Başvuru ücreti :  27£

Başvuru tarihleri 15 Ekim 2020- 20 Ocak 2021

Başvuru için buraya tıklayınız. 

Seramik sanatçıları için açık çağrılar Seramik Sanat tarafından takip edilip, yayınlanmaktadır. Daha fazla açık çağrıya ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. Duyurulmasını istediğiniz bir açık çağrı var ise bize yazabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz